Çeyrek Yüzyıllık Deneyim

1995 yılında Azerbaycan’da ecza deposu olarak temeli atılan şirketimiz, hızla gelişerek 5 yıl içinde ülkenin önde gelen ilaç distribütörlerinden biri haline gelmiştir. Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra eski Sovyetler Birliği ülkelerinde kaliteli ilaçların tedariği ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyacın karşılanması ve insanların ilaçlar hakkında doğru bilgiye sahip olması için Azerbaycan’da ilk ilaç pazarlama şirketlerinden biri olan Welfar İlaç şirketi kurulmuştur.

2000 – 2010 yılları arasındaki süreçte hızla gelişen Welfar İlaç, tüm CIS ülkelerinde satış & pazarlama ofislerini açmış ve bu faaliyetlerini bugüne kadar başarıyla gerçekleştirmektedir.

25 yıllık başarılı ticari hayatını daha da ileriye götürmek üzere kendi üretimini yapmayı hedefleyen Welfar İlaç, bu hedefe ulaşmak için 2008 yılında Türkiye ilaç piyasasına dahil olmuş ve o tarihten itibaren günümüze kadar gelişimini hızla sürdürmektedir. Ticari firmadan bir sanayi firmasına dönüşme hedefi ile 2008 yılında Türkiye’de Helba Pharma şirketinin temeli atılmış ve geçen dönem içerisinde Helba Pharma hızla gelişerek tüm ülkelerdeki satış & pazarlama ofislerinin merkezi şeklini alarak kurumsal bir şirket haline gelmiştir.

Helba Pharma, şu anda 65 ilaç ruhsat dosyasına sahip olup, Türkiye ve tüm CIS ülkelerinde aktif olarak satış & pazarlama faaliyetlerini sürdürmektedir. 350 kişilik çalışan kadrosuna sahip Helba Pharma ailesi, ülke insanına kaliteli ilaç temin etmek gibi kutsal bir görev için durmadan çalışmaktadır.

Çalışma kapasitesini daha çok ihracat yönünde artıran Helba Pharma, günümüzde Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Filipinler, Irak, Ürdün, Kuveyt gibi ülkelerde ilaç ruhsatlandırma prosedürlerini başarıyla sürdürmektedir.

Değerlerimiz

01
Yenilikçilik

Helba Pharma olarak, yeni ürünler ve güncel üretim teknikleri için ileri teknolojiden faydalanarak, sürekli yenileme ve geliştirme çalışmaları yapmaktayız.

02
Kalite Anlayışı

Yönetimimiz, tüm çalışanlarımız ve paydaşlarımız insan sağlığına verdiği hizmetin sorumluluk bilinciyle kaliteden taviz vermeden, ileri teknolojik üretim ve hizmet anlayışı ile Helba Pharma’ı geleceğe taşımayı hedeflemektedir.

03
Etik Değerlere Bağlılık

Tüm süreçlerimizde uygulanmakta olan yasalara, insan haklarına ve iş ahlakı kurallarına uyum, etik ve ilkeli yönetim anlayışımız ile çalışan memnuniyetine verdiğimiz önem temel ilkelerimizin başında gelmektedir.

04
İnsan Odaklılık

Başarının ve kaliteli yaşamın sırrı mutluluktur. Gelecek nesilleri düşünen, sorumluluk bilincine sahip, çevreye duyarlı ve tüm çalışanlarıyla büyük bir aile bütünlüğünde sevgi ve saygı dolu bir ortamda çalışmaktayız.

10000

m2 Üretim Tesisi

168

Uluslararası Ruhsatlı Ürün

350

Çalışan

25

Yıl Deneyim

Temeli 1993 yılında atılan şirketimiz, sürekli kendini geliştirmiş ve insan hayatının iyileştirilmesi yolunda azimle mücadele vermiştir. Beşerin en değerli varlığı olan sağlık için verdiğimiz bu mücadeleden dolayı büyük şeref ve sorumluluk duyuyoruz. Sağlam bir gelecek için çıktığımız yolda her yıl insan sağlık hizmetlerine yeni ürünler sunarak, hedeflediğimiz hayat için durmadan çalışıyoruz.

Bugün portföyümüzde olan 100’ü aşkın ilaç sadece Türkiye’de değil, dünyanın 20’ye yakın ülkesinde ihtiyacı olan insanların ellerine ulaşmış durumdadır. Bu yolda elde ettiğimiz başarılarla şirketimiz hem çalıştığımız sektörde hem de ülkemiz adına dünyada daha da büyük hedeflere ve daha da azimle çalışmaya olanak veriyor.

Çoğunlukla ihracat hedefli çalışan şirketimiz, dış piyasa alanını ve dağıtım gücünü her gün arttırarak, çalıştığımız ülkelerde ve global ölçekte uluslararası marka olmak için büyük emek veriyor. Arzu ettiğimiz geleceği elde etmek için sürekli ve dinamik bir gelişme gösteren Helba Pharma, ülkemizi ve sektörümüzü her zaman gururla temsil edecektir.

Vafadar Hasanov
Yönetim Kurulu Başkanı

Misyonumuz

“Yaşam için sağlık” sloganımız ile yaşam kalitesini yükselten, yenilikçi, değer katan ilaç ve tıbbi ürünler sunmak.

Vizyonumuz

“Sağlık için bilime yatırım” vizyonumuz doğrultusunda ulusal ve uluslararası ilaç endüstrisinin değişen ihtiyaçlarına cevap vererek sektörde güçlü bir oyuncu olmak.

hakkımızda3