Çeyrek Yüzyıllık Deneyim

1995 yılında Azerbaycan’da ecza deposu olarak temeli atılan şirketimiz, hızla gelişerek 5 yıl içinde ülkenin önde gelen ilaç distribütörlerinden biri haline gelmiştir. Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra eski Sovyetler Birliği ülkelerinde kaliteli ilaçların tedariği ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyacın karşılanması ve insanların ilaçlar hakkında doğru bilgiye sahip olması için Azerbaycan’da ilk ilaç pazarlama şirketlerinden biri olan Welfar İlaç şirketi kurulmuştur.

2000 – 2010 yılları arasındaki süreçte hızla gelişen Welfar İlaç, tüm CIS ülkelerinde satış & pazarlama ofislerini açmış ve bu faaliyetlerini bugüne kadar başarıyla gerçekleştirmektedir.

25 yıllık başarılı ticari hayatını daha da ileriye götürmek üzere kendi üretimini yapmayı hedefleyen Welfar İlaç, bu hedefe ulaşmak için 2008 yılında Türkiye ilaç piyasasına dahil olmuş ve o tarihten itibaren günümüze kadar gelişimini hızla sürdürmektedir. Ticari firmadan bir sanayi firmasına dönüşme hedefi ile 2008 yılında Türkiye’de Helba İlaç şirketinin temeli atılmış ve geçen dönem içerisinde Helba İlaç hızla gelişerek tüm ülkelerdeki satış & pazarlama ofislerinin merkezi şeklini alarak kurumsal bir şirket haline gelmiştir.

Helba İlaç, şu anda 65 ilaç ruhsat dosyasına sahip olup, Türkiye ve tüm CIS ülkelerinde aktif olarak satış & pazarlama faaliyetlerini sürdürmektedir. 350 kişilik çalışan kadrosuna sahip Helba İlaç ailesi, ülke insanına kaliteli ilaç temin etmek gibi kutsal bir görev için durmadan çalışmaktadır.

Çalışma kapasitesini daha çok ihracat yönünde artıran Helba İlaç, günümüzde Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Filipinler, Irak, Ürdün, Kuveyt gibi ülkelerde ilaç ruhsatlandırma prosedürlerini başarıyla sürdürmektedir.

Değerlerimiz ve Etik İlkelerimiz

01
Güvenilirlik

Kurumsal çalışma yapımızla, ileri teknoloji üretim tesislerimizle, kaliteyi yaşam felsefesi olarak kabul ederek, kurum içinde ve dışında temasta olduğumuz tüm partnerlerimizle şeffaf, dürüst, güvenilir ve çift taraflı bilgi alışverişinde bulunmaktayız.

02
Kalite Anlayışı

Yönetimimiz, tüm çalışanlarımız ve paydaşlarımız insan sağlığına verdiği hizmetin sorumluluk bilinciyle kaliteden taviz vermeden, ileri teknolojik üretim ve hizmet anlayışı ile Helba İlaç’ı geleceğe taşımayı hedeflemektedir.

03
Etik Değerlere Bağlılık

Tüm süreçlerimizde uygulanmakta olan yasalara, insan haklarına ve iş ahlakı kurallarına uyum, etik ve ilkeli yönetim anlayışımız ile çalışan memnuniyetine verdiğimiz önem temel ilkelerimizin başında gelmektedir.

04
Girişimcilik ve Yenilikçilik

Helba İlaç olarak, yeni ürünler ve güncel üretim teknikleri için ileri teknolojiden faydalanarak, sürekli yenileme ve geliştirme çalışmaları yapmaktayız.

05
İnsan Odaklılık

Başarının ve kaliteli yaşamın sırrı mutluluktur. Gelecek nesilleri düşünen, sorumluluk bilincine sahip, çevreye duyarlı ve tüm çalışanlarıyla büyük bir aile bütünlüğünde sevgi ve saygı dolu bir ortamda çalışmaktayız.

06
Sosyal Sorumluluk

Ticari faaliyet alanımız yanında, topluma, çevreye ve ülkemize karşı sorumlu olduğumuzun bilincindeyiz. Bu bilinç doğrultusunda. sosyal fayda yaratacak proje ve çalışmalara öncelik vermekteyiz.

65

İlaç Ruhsatı

8000

m2 Üretim Tesisi

350

Çalışan

25

Yıl Deneyim

Temeli 1993 yılında atılan şirketimiz, sürekli kendini geliştirmiş ve insan hayatının iyileştirilmesi yolunda azimle mücadele vermiştir. Beşerin en değerli varlığı olan sağlık için verdiğimiz bu mücadeleden dolayı büyük şeref ve sorumluluk duyuyoruz. Sağlam bir gelecek için çıktığımız yolda her yıl insan sağlık hizmetlerine yeni ürünler sunarak, hedeflediğimiz hayat için durmadan çalışıyoruz.

Bugün portföyümüzde olan 100’ü aşkın ilaç sadece Türkiye’de değil, dünyanın 20’ye yakın ülkesinde ihtiyacı olan insanların ellerine ulaşmış durumdadır. Bu yolda elde ettiğimiz başarılarla şirketimiz hem çalıştığımız sektörde hem de ülkemiz adına dünyada daha da büyük hedeflere ve daha da azimle çalışmaya olanak veriyor.

Çoğunlukla ihracat hedefli çalışan şirketimiz, dış piyasa alanını ve dağıtım gücünü her gün arttırarak, çalıştığımız ülkelerde ve global ölçekte uluslararası marka olmak için büyük emek veriyor. Arzu ettiğimiz geleceği elde etmek için sürekli ve dinamik bir gelişme gösteren Helba İlaç, ülkemizi ve sektörümüzü her zaman gururla temsil edecektir.

Vafadar Hasanov
Yönetim Kurulu Başkanı

Misyonumuz

İnsan sağlığına yönelik yeni, kaliteli ilaç ve ürünleri tıbbın ve insanlığın hizmetine sunmak, müşteri odaklı çalışarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak yaşam kalitesini yükseltmektir.

Vizyonumuz

Bulunduğu coğrafyada hızla büyüyen ve tercih edilen saygın bir şirket olmayı hedeflemektir.

hakkımızda3